Ліхтарики

Важко уявити наше теперішнє життя без ліхтарика, який став невід'ємним помічником кожної людини у темну пору доби. На сьогодні ліхтарик є доповненням до багатьох приладів і пристроїв, чи це викрутка або телефон, застосовуючи різні цілі, і при вирішенні різних проблем у побуті, будівництві або навіть подорожах. На даний момент розрізняють велику кількість типів ліхтарів, основними з яких є:
- ручні ліхтарі;
- налобні ліхтарі;
- тактичні ліхтарі;
- туристичні ліхтарі;
- кемпінгові ліхтарі;
- наметові;
- ліхтарі для дайвінгу;
- лазерні ліхтарі;
- ліхтарі із електрошокером;
- пошукові ліхтарі;
- ліхтарі;
- динамо-ліхтарі.
У кожного з ліхтарів є свої характеристики, основними з яких є стійкість до ударів, ступінь захисту - вологостійкість, матеріал корпусу, дальність світіння і спрямованість світлового променя.
За джерелом світла будь-який ліхтарик можна поділити на лампові чи світлодіодні. Якщо у ліхтарі використовується звичайна лампочка (накалювання), ціна такого ліхтарика менша, як і тривалість його світіння. Світлодіодні ліхтарики вищі за вартістю, але й світять набагато краще, а також можуть фокусувати промінь.
Розрізняють дані пристрої та за особливостями застосування. Найпопулярніші моделі - це кишенькові, ручні, з електрошокером, налобні та надпотужні (пошукові). Окрім цих видів, сьогодні існують спеціальні ліхтарики вузького призначення. Звичайно, якщо ліхтар позиціонується, наприклад, як кемпінговий, це не означає, що його не можна використовувати за інших умов. Вибір виробу повинен здійснюватися швидше залежно від того, які для яких цілей Ви його купуєте. Якщо потрібний невеликий ліхтарик, щоб висвітлити собі дорогу, повертаючись увечері додому, відмінно підійде кишеньковий варіант, а якщо руки при цьому мають бути вільними, то найкраще зупинити вибір на налобній моделі. Пошукові ліхтарі є важкими і заряджаються від акумулятора, проте здатні замінити практично будь-який ліхтар, а також світити на далекі відстані.